Management

Vores management team er sammensat ud fra et stort kendskab og indgående viden om det marked vi opererer på, samt evnen til at lede, eksekvere og realisere fastlagte strategier og målsætninger. Management teamet er ansvarlig for salg, marketing, produkt- og forretningsudvikling, innovation, produktion, finance og administration.

CEO/CFO Flemming Naundrup Nielsen flemming.naundrup@dameca.com

Vi leverer økonomisk indsigt og support til kunder og Damecas forretning til underbyggelse af dynamiske beslutningsprocesser.

Nordisk Salg Kenneth Amstrup Willer kenneth.amstrup.willer@dameca.com

Damecas nordiske salgsorganisation varetager salget af hele Damecas produktportefølje inden for humanitære og veterinære medicinske produkter.

Service Manager Carsten Bech-Jensen carsten.bech-jensen@dameca.com

Den brede viden om anæstesi og de tekniske detaljer ligger også i Service. Kørende teknikere kan via løbende service sikre fortsat høj standard af jeres produkter.

Director R&D Karsten Molberg karsten.molberg@dameca.com

Udvikling af nye produkter og opdateringer af eksisterende produkter. Fokus er på at levere sikre, innovative, pålidelige og brugervenlige produkter, som opfylder kundens forventninger.

QA/RA Manager Peter Jørgensen peter.joergensen@dameca.com

QA afdelingen sikrer et ISO 13485 certificeret kvalitetsstyringssystem for at levere en høj produktkvalitet og godkendelse af produkter i mere end 70 lande.

Marketing Manager Susanne Sigtryggsson susanne.sigtryggsson@dameca.com

Vi udarbejder og supporterer marketing- og kommunikationsaktiviteter.

Product Manager Martin Lastrup Hviid martin.hviid@dameca.com

Vi udvikler og implementerer markeds- og produktudviklingsstrategier baseret på input fra markedet og vores globale anæstesikunder.